John Kerry beson se Russia dhe Kina spiunojnë e-mailet e tij. Akuza e rëndë vjen nga Sekretari i Shtetit, John Kerry, në një intervistë me CBS.

Ne e dimë se kush po sulmon disa nga interesat e SHBA ditët e fundit”, vazhdon ai, “për këtë arsye bëj kujdes për çfarë shkruaj”.

Spiunazhi në internet, thekson Kerry, është një temë diskutimi që do të trajtohet në shtator mes Obamës dhe presidentit kinez Xi Jinping.

(g.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: