ITALI

Politikani dhe kritiku Italian Vittorio Sgarbi ka reaguar përmes një postimi në facebook pas arrestimit të një të riut italian, i cili tha se koronavirusi është ndëshkim i Allahut.

38 vjecari i quajtur Nicola së fundi është konvertuar në islam duke ndërruar edhe emrin në Issa. Ai u arrestua pas nje monitorimi te gjate nga policia, pasi konsiderohej si person me rrezikshmeri te larte.

Për parlamentarin Vittorio Sgarbi, kalimi i 38 vjecarit me emrin Nicola në Isain që propagandon tezat e ISIS, mund të ndodhë kur zëvendëson orekietet me qebapin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: