Nga 13 kandidatët e listës “Guxo” të Vjosa Osmanit, shtatë kanë arritur të sigurojnë ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Vjosa Osmani, personi më i votuar në zgjedhjet e parakohshme parlamentare 2021, ka fituar mbi 300 mijë vota, ndërkaq pas saj renditen gjashtë bashkëpunëtorët e saj.

Lista e plotë:

Vjosa Osmani

Donika Gërvalla

Haxhi Avdyli

Faton Peci

Doarsa Kica Xhelili

Jeta Statovci

Burim Karameta.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb