Takimi i parë në gusht, propozimi për martesë në dhjetor dhe tani dasma. Kevin Prince Boateng, futbollisti i Hertha Berlin dhe ish-bashkëshorti i Melissa Satta, i tha Po Valentina Fradegrada, një sipërmarrëse pesë herë kampione italie e arteve marciale. Ceremonia u organizua në kodrat e Sienezit përpara njëqind të ftuarve mes harqeve dhe luleve të bardha, me një përjashtim, dasma u bë edhe në Metaverse.

Boateng dhe Fradegrada, të cilët filluan një aktivitet sipërmarrës në Toskanë duke krijuar një markë vere, festuan deri në orët e vona të natës mes dollive dhe muzikës së mirë. Shkëmbimi i premtimeve mes lojtarit dhe influenceres u organizua edhe në internet. Çifti shiti bileta për 50 euro, të cilat do të shkojnë për bamirësi, për të lejuar fansat të merrnin pjesë në ceremoni.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Përveç unazave të martesës, Kevin Prince i dhuroi Valentinas një gjerdan të veçantë që përmbante gjakun e të dyve. Kështu, në fshatin Radicondoli mes luleve të bardha dhe i zhytur në një atmosferë romantike, Boateng i veshur me smoking u martua me Valentinën, duke lënë pas martesën me Melissa Satta, me të cilën ka një djalë, Maddox.

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb