Në 24 gusht Ukraina shënon 31 vjetorin e pavarësisë. Por presidenti ukrainas Volodymir Zelensky i frikësohet një sulmi rus në këtë ditë.

“Moska mund të jetë e duke përgatitur diçka të keqe për përvjetorin e pavarësisë së Ukrainës më 24 gusht”, paralajmëron Zelensky.

Ai gjithashtu ka bërë thirrje që autoritetet të tregohen vigjilente pasi sulmet ruse nuk kanë të ndalur.

Ndërohë luftimet pranë Zaporizhia dhe sulmi me raketa të së shtunës në qytetin jugor të Ukrainës, Voznesensk, i cili nuk është shumë larg nga termocentrali i dytë më i madh bërthamor i Ukrainës, kanë ngritur frikën për një aksident bërthamor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb