Kievi u trondit nga disa shpërthime të fuqishme mëngjesin e sotëm. Kështu deklaruan zyrtarët e kryeqytetit ukrainas, ndërsa pohojnë se raketat kanë pasur si shënjestër objektet kritike të infrastrukturës.

“Ka një sulm në kryeqytet,” tha të shtunën Administrata Ushtarake e Qytetit të Kievit.
Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitaliy Klitschko, tha se grevat kishin ndodhur në bregun lindor të qytetit, ku ka disa objekte energjetike.

“Shpërthime në rrethin Dniprovskyi. Të gjitha shërbimet janë nisur drejt vendit të ngjarjes. Qëndroni në strehimore!” tha Klitschko në Telegram. Ai shtoi se mbeturinat e një raketë ranë në një zonë jo-rezidenciale në bregun perëndimor (rrethi Holosiivskyi) të kryeqytetit. “Nuk ka viktima”, tha Klitschko.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: