Disa shpërthime u raportuan përreth kryeqytetit ukrainas, Kievit, në orët e para të mëngjesit të sotëm.

“Disa shpërthime në lagjet Darnutskyi dhe Dniprovskyi të Kievit. Shërbimet tashmë janë në vendet e ngjarjes. Informacione të detajuara pritet të bëhen publike më vonë”, tha kryetari i bashkisë së Kievit Vitali Klitschko në Telegram.

Një gazetar i CNN që pa pasojat e shpërthimeve tha se në veri-lindje të Kievit pa shtëllunga të mëdha tymi në qiell. Po ashtu sot herët në mëngjes pasi raportime se ka pasur sulme me raketa rreth qytetit port të Odesa-s.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: