Me të ftuarit me status të lartë, kodin e veshjes me ngjyrë të zezë dhe pritjen me shampanjë, një festë e ‘Killing Kittens’, në shikim të parë, mund të ngatërrohet me një event madhështor.

‘For Killing Kittens’, i themeluar nga shoqja e shkollës së dukeshës Kate Middleton dhe tashmë pjesërisht në pronësi të taksapaguesve britanikë, është një biznes i nivelit të lartë për festa seksuale që u premton çifteve aventureske dhe beqarëve ‘net të paharrueshme emocionesh dhe eksplorimi’.

Ndërsa të gjithë mbërrijnë në vend (një sekret), të ftuarit ftohen të zhvishen me të brendshme.

Për të siguruar privatësinë e anëtarëve, pjesëmarrësit nënshkruajnë NDA-të në mbërritje. Ekziston gjithashtu një politikë e rreptë pa telefon dhe maskat janë të detyrueshme.

Si çdo festë, organizimi i natës ndryshon në varësi të temës, vendit dhe listës së të ftuarve. Një çift (ose grup) mund të zbresë në një dhomë gjumi në katin e sipërm për seks (qoftë duke marrë pjesë ose duke parë), ose një pjesëmarrës i vetëm mund të shkojë në dhomën e frymëzuar nga Fifty Shades Of Grey për të eksperimentuar me lodra seksi mahnitëse.

Të tjerët mund të preferojnë thjesht të shikojnë veprimin që shpaloset, ose të mos shkojnë më larg se të kërcejnë në një podium.

‘Killing Kittens’ u themelua në vitin 2005 nga Emma Sayle, një ish-shoqe e shkollës së Dukeshës së Kembrixhit, dhe tani është pjesërisht në pronësi të taksapaguesve nëpërmjet Bankës Britanike të Biznesit në pronësi shtetërore, e cila mbikëqyrte skemat mbështetëse për firmat në Mbretërinë e Bashkuar gjatë krizës së Coronavirus.

Kompania, e cila vlerësohet në rreth 15 milionë funte, krenohet se ka më shumë se 180,000 anëtarë. Organizon festa të rregullta në të gjithë botën, me një ngjarje që do të mbahet në një shtëpi sekrete qendrore në Londër muajin e ardhshëm – duke premtuar se do të jetë ‘festa përfundimtare për njohësit e luksit dhe kënaqësisë’.

Firma gjithashtu drejton një rrjet social vetëm për të rritur për ata që kërkojnë ‘takime të rastësishme, miqësi, partnerë të çuditshëm ose një marrëdhënie afatgjatë’.

Pretendohet të jetë ‘e vetmja platformë e mediave sociale ku mund të ndjeheni të lirë të shprehni pëlqimet tuaja seksuale’. Ka rregulla bazë: një listë e verifikuar e të ftuarve, jo burra beqarë, vetëm gra beqare ose çifte dhe një ndalim që burrat t’u afrohen grave që nuk i njohin (gratë bëjnë propozimin, në vend të kësaj).

Për të aplikuar duhet të anëtarësoheni në ‘Kittens Association’ nga ku, nëse miratohet, mund të blini një biletë beqare ose çifti. Lakuriqësia lejohet por nuk kërkohet. As seksi nuk është.

“Shumë njerëz i mbajnë rrobat veshur gjatë gjithë natës“, tha Emma më parë për FEMAIL. “Ata thjesht vijnë në festë dhe vijnë për atmosferën dhe kjo është gjë e mirë. Nuk ka asnjë pritshmëri për t’u zhveshur.’

Sipërmarrësi vlerëson se rreth 60 për qind e të pranishmëve ‘mund të përfundojnë lakuriq në një farë kapaciteti’ në festa, por të ftuarit nuk kanë gjasa të shohin ndonjë gjë shumë të rrezikshme nëse qëndrojnë në zonat kryesore.

“Është njësoj si të jesh në një festë private të lezetshme,” shpjegoi ajo. “Vetëm nëse ecni lart ose në dhomat e pasme, mund të shihni diçka që po ndodh”.

Panorama Plus 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb