Kim Kardashian nuk rrezikon kur bëhet fjalë për sigurinë e fëmijëve të saj. Themeluesja e Skims kohët e fundit punësoi personel sigurie shtesë për të ruajtur shkollën private të fëmijëve të saj pasi ish-bashkëshorti i saj Kanye West zbuloi emrin e shkollës në komente në mediat sociale, raportoi TMZ.

Kardashian po paguan për sigurinë shtesë, megjithëse për të qenë e qartë nuk është për të mbrojtur pasardhësit e saj nga babai i tyre. Ylli i “Kardashians” është e shqetësuar se për shkak se West zbuloi emrin e shkollës dhe çdokush mund të shfaqet dhe potencialisht të dëmtojë nxenësit atje.

West, 45 vjeç, ka qenë në një turne të plotë të shtypit të vetë-drejtuar duke thënë se si do të preferonte që katër fëmijët e tij – North, 9, Saint, 6, Chicago, 4 dhe Psalm, 3 – të merrnin pjesë në Akademinë e tij të sapohapur Donda, ku Prindërit thuhet se duhet të nënshkruajnë NDA, pavarësisht faktit se shkolla ende nuk është akredituar nga Shoqata Perëndimore e Shkollave dhe Kolegjeve.

  • foto galeri
  • foto galeri

Në fillim të shtatorit, reperi i “All of the Lights” tha se ai dhe Kardashian, 41 vjeç, patën një “bisedë të mirë” për edukimin e fëmijëve të tyre.

Reperi “Heartless” propozoi “idenë” që fëmijët e tij duhet të ndryshojnë shkollimin e tyre, tre ditë në shkollën e tyre private aktuale dhe dy ditë në Donda Academy në Simi Valley, Kaliforni. “Ky është bashkë-prindërim,” shkroi West në mesazhin me tekst përmes Instagramit.

Megjithatë, duket se çdo përparim që kishte bërë ish-çifti është ndalur shumë, pasi West i tha Tucker Carlson se ai nuk është i gatshëm të bëjë “kompromis” kur bëhet fjalë për arsimin. “Gjithçka që ata bëjnë është të marrin të gjithë fëmijët e të famshmëve dhe t’i hedhin në të njëjtën shkollë,” tha reperi për shkollën aktuale të fëmijëve të tij, duke pretenduar se administrata përpiqet t’i “indoktrinojë ata”.

“Tani për tani kemi arritur në një kompromis – por kemi arritur në një kompromis që fëmijët e mi të vijnë në shkollën time pas shkollës dhe të mësojnë atje.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb