Pekini ka mohuar akuzat e sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s se vendi po i ofron mbështetje politike regjimit të Putin.

“Deklaratat se Kina po ofron mbështetje në vetvete janë keqinformim”, ka thënë Wang Wenbin zëdhënëse e Ministrisë së Jashtme kineze gjatë një konference të zhvilluar në Pekin.

Kujtojmë se Stoltenberg dënoi më herët mbështetjen sipas tij politike të Kinës për Rusinë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: