KINE

Edhe pse u mendua se në Kinë nuk do të kishte më vdekje për shkak të koronavirusit, edhe në shtetin kinez ka ende viktima nga virusi vdekjeprurës.

Në Kinë, nga koronavirusi janë infektuar 81 340 persona, ndërsa kanë vdekur 3292 vetë.

Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 55 persona nga virusi.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb