Dhjetëra skulptorë po i japin dorën e fundit “Kështjellës së akullt”, në Parkun Kombëtar kinez, Changchun. Kështjella do të hapet për publikun më 31 janar me shpresën që akulli nuk do të shkrijë deri në fillim të shkurtit, kur kinezët festojnë vitin e ri.
(er.cu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: