Pas vdekjes së Kirstie Alley në moshën 71 -vjeçare, pasi u diagnostikua me kancer, një nga homazhet më prekëse ishte ai që John Travolta bëri në Instagram: “ Kirstie ishte një nga marrëdhëniet më të veçanta që kam pasur. Të dua, Kirsty. E di që do të takohemi sërish .’

Aktori nuk ishte vetëm bashkëylli në filmin ikonik të viteve ’80, Look Who’s Talking, i cili u shoqërua me dy vazhdime, por edhe dashuria e jetës së aktores.

Në një intervistë që ka dhënë në vitin 2018, ajo ka rrëfyer se “ E kam dashur dhe e dua akoma. Nëse nuk do të isha i martuar tashmë, do të isha martuar me të.’

Pasioni i saj për aktrimin filloi në xhirimet e filmit ku ajo luan James dhe Mollie, të cilët takohen rastësisht në një taksi ndërsa Mollie po shkon në maternitet për të lindur – babai i fëmijës e ka lënë atë – ata bien në dashuri dhe vendosin për të krijuar së bashku një familje.

Skenari është disi i bazuar në jetën reale, pasi Kirstie pohoi se dashuria e saj për Travoltën ishte e paprecedentë dhe se ndjenjat ishin të ndërsjella, por në atë kohë ajo ishte e martuar me Parker Stevenson. Çifti më vonë do të divorcohej dhe Travolta do të martohej me Kelly Preston, e cila gjithashtu vdiq nga kanceri, në vitin 2020.

“Mu deshën vite që të mos e shihja Xhonin në mënyrë romantike,” pranoi Kirstie, e cila gjithashtu tha se të rezistoja për të fjetur me të ” ishte një nga vendimet më të vështira që kam marrë ndonjëherë sepse isha çmendurisht e dashuruar – po kalonim një kohë të mirë së bashku dhe ne nuk bëmë seks sepse nuk kisha ndërmend ta tradhtoja burrin tim. Por, e dini, ka mënyra më të këqija për të tradhtuar sesa seksi. E konsideroj më keq që e lashë veten të dashurohem me të dhe të qëndroj në dashuri me të për një kohë të gjatë’.

Alley nuk mund t’i fshehte ndjenjat e saj as nga Kelly Preston, gruaja e Travoltës që nga viti 1991. “ Kelly erdhi tek unë, ata ishin të martuar në atë kohë dhe ajo më tha mua, a po flirton me burrin tim? Më pas më duhej të merrja një vendim dhe kështu përfundoi gjithçka .”

Në fund, aktorja vendosi se ishte mirë të mos vazhdonte me Travoltën: “ Do të kishim gllabëruar njëri-tjetrin sepse ishim shumë të ngjashëm. Do të ishim si dy yje të shndritshëm së bashku” kishte thënë Alley.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb