Doktor Michael Regan është kirurg ortopedik i njohur amerikan dhe specialist për probleme të shpinës dhe qafës, duke përfshirë edhe herninë, stenozën kurrizore (ngushtimi i hapësirës brenda ose përreth shtyllës kurrizore), spondilozën dhe lëndimet e kurrizit.

Bën operacione më të komplikuara dhe shumë njerëz i ka shëruar përgjithmonë nga dhembjet e shpinës dhe qafës me një seri ushtrimesh të cilat vetë i ka shpikur dhe testuar, transmeton Telegrafi.

Ushtrimet janë aq të thjeshta, por si bëhen shikoni në video dhe fotografi!

DHEMBJA E SHPINËS

Pozicioni sfingë

Ngrini trupin dhe mbajeni në këtë pozicion 10 sekonda. Lirohuni dhe kthehuni në pozicionin fillestar dhe përsëriteni edhe 4 herë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb