Policia italiane ka arrestuar 3 shqiptarë të dyshuar si hajdutë. Ata dyshohet se kanë kryer një sërë vjedhjesh, e se mallrat e grabitur kapin shumë e mbi 1.5 milionë euro.


Të tre janë ndaluar nga agjentë policorë dhe u akuzuan për vjedhje të rëndë. Qtë arrestuarit janë të gjithë shqiptarë të moshave 33, 30 dhe 24 vjeç e ndodheshin në shtetin italian pa leje qëndrimi, shkruajnë mediat italiane.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ndërsa, si pjesë e po këtij operacioni u arrestua edhe një shtetas shqiptar, mbi të cilin bien akuza më të lehta.


(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb