BRITANI E MADHE

Miachel Carroll i lindur në vitin 1983 kishte arritur të fitojë një llotari 15 milionëshe. Ai e fitoi llotarinë kur ishte 19 vjeç.

Carroll, pas kësaj, për shumë kohë kishte mbajtur një staturë të lartë dhe kryente shpenzime të jashtëzakonshme. Mediat britanike e cilësonin atë si “njeriu i llotarisë” dhe mercedezin e tij e kishin konsideruar “Mbreti i zareve”. Ai nisi të shpenzojë pa fund, pa kuptuar se në këtë mënyrë po i harxhoheshin paratë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Miachel Carroll kur fito0i lloton deklaroi se nuk do të kryejë shpenzime marramendëse, por se e kundërta ndodhi. Ai bleu një shtëpi luksoze me 3 dhoma gjumi. Fillimisht e nisi mirë, por më vonë në të vazhdoi që të bënte festa të çmendura, të bënte shpenzime të shumta dhe të merrej me prostitucion.

Ish-punëtori i mbeturinave shpenzoi pa fund në festa të çmendura, në drogë dhe në prostituta. Kështu, atij nuk i mbeti më asgjë nga shifra marramendëse që kishte pasur dikur. Carroll tashmë është kthyer sërish aty ku ishte, duke punuar në mbeturina, për shkak të faktit se ai nuk ishte i kujdesshëm.

(d.xh/ Balkasnweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb