POGRADEC

Një 19-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi u kap me drogë. Burime zyrtare nga policia e Pogradecit bënë me dije se shtetasi me inicialet K.P., banues në fshatin Veliternë të Maliqit iu gjetën 50 gr kanabis.

Arrestimi i tij u bë pasi, nga informacione të siguruara në rrugë policore, si edhe gjatë kontrollit trupor të ushtruar në lagjen nr.1 Pogradec dhe më pas kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale sasia e drogës e ndarë në doza, gati për shitje.

Maliqi
Maliqi

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës të Shkallës së Parë Pogradec për veprime të mëtejshme.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb