Në mediat britanike bëri jo pak bujë, pak ditë më parë, lajmi se Man.City ishte futur në garë për të siguruar shërbimet e Paul Pogba.

Sipas Times, Pogba kishte një akord verbal mes lojtarit dhe Man.City, por në fund Pogba vendosi të mos tradhtoj “djajtë e kuq”. Në këtë pikë, në skenë doli edhe një herë Juventus, skuadër që Pogba e ka pasur gjithnjë në zemër, në çdo rast ka shprehur dëshirën e tij për një rikthim në Torino.

Time
Time

Pengesa e vetme mbetet paga e lojtarit, aktualisht përfiton 15 milionë euro në sezon, për këtë arsye PSG vijon të qëndrojë në dritare, të gatshëm në çdo moment ti plotësojnë francezit çdo kërkesë ekonomike.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb