Presidenti i vendit Ilir Meta e ka konsideruar arrogancë dhe brutalitet dhunën e ushtruar nga policia ndaj banorëve të 5 Majit në kryeqytet. Në një intervistë për “Opinion”, Meta u shpreh se i ka bere thirrje Avokatit te Popullit te ndërhyje për ketë situate te papranueshme

“Arrogance dhe brutalitet i papranueshëm dhuna e përdorur ndaj qytetareve ne aksionin per prishjen e banesave ne zonën e “5 Majit” ne kryeqytet. I kam bere thirrje Avokatit te Popullit te ndërhyje për ketë situate te papranueshme.Kjo arrogance e skajshme e Qeverise ndaj qytetareve eshte e perseritur ”- u shpreh ai.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: