TIRANE

Sot hapet sipari i Festivalit të Fundvitit në RTSH. Në natën e parë live do prezantohen 20 këngët pjesëmarrëse shoqëruar nga performancat e artistëve që garojnë. Pak para nisjes, ka dalë edhe lista me emrat e jurisë së këtij viti.

Anxhela Peristeri, Agim Doçi, Anxhela Faber, Osman Mula, Rozana Radi, Olsa Toqi dhe Olti Curri, janë ata që do gjykojnë dhe japin vlerësime për këngët pjesëmarrëse shkruan revista WHO.

Këta janë profesionistet që do gjykojnë këngët, por ndaj të cilëve priten “sulmet” e radhës siç ka ndodhur çdo vit sa herë fiton një këngë e humbet një tjetër.

Këtë vit, do të ketë edhe një natë dedikuar përvjetorit të Festivalit që ka pas vetes një pjesë të mirë të historisë kulturore shqiptare.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb