Nëse trupi juaj është larg të qenit perfekt, me siguri që presionin e ardhjes së verës po e ndjeni edhe më shumë.

Ekzistojnë pafund mënyra si mund të eliminoni yndyrën e akumuluar në pjesë të ndryshme të trupit, por kjo që do të lexoni më poshtë është metoda më efektive, e thjeshtë dhe aspak e mundimshme.

E rëndësishme është që procesi i humbjes së peshës mos të ndikojë shëndetin tonë, dhe sipas një studimi shkencor publikuar në ‘’British Journal of Clinical Pharmacology’’ metoda e suplementit që shkrin dhjamin është më se e sigurt.

Nuk bëhet fjalë për një suplement dietik, por për vitaminën D e cila është e pasur në enzima aktive si p-synephrine të cilat mund të ndihmojnë në oksidimin e yndyrës trupore duke djegur 42 gram yndyrë për një orë.

Si mundet Vitamina D t’ju ndihmojë të humbni peshë?

Ndryshe nga shumë vitamina të tjera, trupi mund të prodhojë vitaminë D për aq kohë sa ju jeni të ekspozuar ndaj rrezeve të diellit, por mbrojtja e lëkurës me krem mbrojtës e bën edhe më të vështirë përthithjes e rrezeve të diellit dhe prodhimin e kësaj vitamine.

Ajo që duhet të bëni është të siguroheni që dieta juaj ushqimor ju siguron sasinë e duhur të kësaj vitamine për organizmin. (vezë të ziera, bajame të pakripura, lëng portokalli (D-fortifikuar), kos dhe domate).

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb