Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu ka dhënë një mesazh për demokratët pas rezultatit në zgjedhjet e 25 prillit.

Për Balliun ky nuk është fundi, por vijimi i luftës opozitare ndaj Edi Ramës.

Ai thekson se fitorja nuk është e pamundur, dhe Balliu shprehet i sigurt se demokratët do e shembin diktatorin.

 

 

STATUSI NGA KLEVIS BALLIU

Të dashur miq demokratë.

Sot është dita për një falenderim për të gjithë ju.

Jemi përplasur egërsisht me modelin më të zi të një diktature të pashpallur në letra por katastrofike në veprim.

Ky nuk është fundi. Jemi përpara një vazhdimi epik të luftës opozitare të një rezistence të vendosur dhe tradicionale për NE në shembjen e figurës më të zezë pas Enver Hoxhës gjatë gjithë këtyre viteve në demokraci.

Detyra nuk është e thjeshtë, por fitorja jo vetëm që nuk është e pamundur por duke e pasuruar luftën tonë me aspekte të reja dhe të thella taktike dhe strategjike, ne do ta shembin diktatorin.

Natyrisht nga besimi dhe fjalët tek vepra dhe aksioni politik është një distancë që ne do ta përballojmë me heroizëm real.

Në pikëpyetje nuk është fati ynë por ai i fëmijëve tanë, fati i demokracisë dhe mbi të gjitha fati i kombit tonë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb