Një miliard dollarë për të mbrojtur tokën dhe detet. Është ky angazhimi i Jeff Bezos për të mbrojtur 30% të planetit brenda 2030, në tentativën për të parandaluar zhdukjen masive.

‘Bezos Earth Fund’ nuk identifikon grupet apo nismat për të cilat synohen këto fonde: ’Do ti japim prioritet zonave të rëndësishme për biodiversitetin dhe do t’i japim rol kryesor komuniteteve lokale’, tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb