FRANCE-Duke mos gjetur më një tokë pjellore në vendin e tij, Arnold Schëarzenegger, aktori i njohur, ish guvernator i Kalifornisë, ka fluturuar drejt Europës për të promovuar luftën e tij për klimën në emër të ‘Make our planet great again’’Bëje planetin tonë sërish të gjelbër’.

Në Paris Schwarzy ka gjetur edhe mbështetjen e të porsazgjedhurit Emmanuel Macron.

Të dy pasi kanë shtrënguar duart dhe kanë diskutuar rreth situatës, kanë gjetur pak kohë për të lançuar moton ekologjike me një video që është bërë virale në Twitter.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb