TIRANË

Miratohet zëvendësimi i mandatit të Gent Ibrahimit.

Mirela Bogdani, e cila ishte e vetmja do të zëvendësojë Ibrahimin.  Në votimin në Kuvend, për Mirela Bogdanin ishin 81 pro tre kundër dhe një abstenim, sërish më shumë se 77-tëshja e maxhorancës.

Kryetari i ri do të zgjidhet mes anëtarëve Alfred Balla, Nurihan Seiti, Tartar Bazaj dhe Mirela Bogdani.

Mbledhja u shty për në 9 mars për t’i dhënë kohë kandidatëve për kryetar për të paraqitur platformat e tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb