MAQEDONI E VERIUT

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut janë të vendosura për të mos arritur një koalicion me partinë e Ali Ahmetit.

BDI ka prezantuar 5 shtyllat e programit të saj me objektiva qeverisëse ndërkohë gjatë fushatës qëllim kishte dhe kryeministrin shqiptar.

Por Aleanca për Shqiptarët- AA e kanë refuzuar kategorikisht koalicionin me BDI, Lëvizja Besa hesht kurse PDK e Menduh Thaçit është rivale e shpallur e tyre.

Pa një parti shqiptare nuk formohet dot koalicioni qeverisës në Maqedoninë e Veriut, por duket se disa prej tyre do mbeten në opozitë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb