SHKUP-Zëdhënësja e Komisionit Evropiana, Maja Kocijanciç ka mohuar se ju është dërguar letër liderëve politik në Maqedoni.

Kocijanciç këto mohime i bëri për DW ku ajo deklaroi se BE-ja gjithë përgjegjësinë ua le liderëve politik në Maqedoni dhe për çfarëdo ndryshimi ata janë përgjegjës.

Ditë më parë nga disa media në vend u bë e ditur jozyrtarisht se Komisioneri Johanes Hahn, ju ka dërguar një letër liderëve të partive politike në Maqedoni, ku ju ka kërkuar që të kthehen sa më parë në tavolinën e bisedimeve.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: