Ibrahimi dhe fëmija i tij katërvjeçar janë duke pritur. Gruaja e Ibrahimit, u zhduk në rrënojat në Gaziantep, Turqi, qyteti më i afërt me epiqendrën e tërmetit të parë të së hënës me magnitudë 7.8 ballë.

Ajri është i dendur nga padurimi i dhimbshëm dhe përleshjet shpërthejnë në mënyrë sporadike pasi familjet humbasin qetësinë e tyre me gërmuesit që ata thonë se po zgjasin shumë. Tashmë kanë kaluar më shumë se 48 orë që nga tërmeti i parë dhe dritarja po mbyllet me shpejtësi që ata të varrosur të mbijetojnë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Sa herë që ekipet e kërkim-shpëtimit kërkojnë heshtje për të thirrur për të mbijetuarit, ka një moment qetësie shpresëdhënëse që prishet kur vinçat fillojnë përsëri dhe askush nuk tërhiqet.

Autoritetet turke thonë se 8,000 njerëz janë nxjerrë nga rrënojat në të gjithë vendin. Ekipet e ndihmës kanë ardhur nga e gjithë bota, por koha po mbaron me shpejtësi në temperaturat nën zero.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb