Policia italiane ka arrestuar mbrëmë vonë dy shtetas shqiptarë, të cilët akuzohen për trafik ndërkombëtar droge. Operacioni u realizua në zonën midis pyjeve të Marnate dhe Castellanza.


Shqiptarët e arrestuar janë të moshave 52 dhe 33 vjeç. Ata janë arrestuar në momentin që po kalonin pranë një patrulle policie. Shqiptarët po nervozoheshin dhe kjo ra në sy të karabinierëve. Ata nisën menjëherë kontrollin e automjetit dhe zbuluan se në sediljen e pasme mbaheshin 600 gram kokainë si dhe 14 mijë euro, të dyshuara si të ardhura prej trafikut të lëndës narkotike, raportojnë mediat e vendit fqinj.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në vendin e pasagjerëve të makinës gjendeshin edhe dy qese heroinë, që përmbanin rreth 5 gram substancë dhe 5 telefona celularë. Dyshohet se shqiptarët ishin furnizues të mëdhenj me drogë të zonës ku ata banonin. Të arrestuarit u dërguan më pas në burg.


(d.xh/ Balkasnweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb