Kombëtarja shqiptare e futbollit ka shkelur sot tapetin e ”Air Albania Stadium” pasi nesër do të luajë sfidën ndaj Lituanisë.

Kuqezinjtë janë në një moment të mirë pasi vijnë nga një fitore 0-2 në transfertën e vështirë të Bjellorusisë. Trajneri Edy Reja pritet të eksperimentojë nesër me formacionin teksa mund të ketë disa debutime në fushë nga kuqezinjtë. Me një fitore tjetër, Shqipëria do siguronte dy fitore radhazi dhe pikë të plota, duke shënuar një start perfekt në Ligën e Kombeve.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Sa i përket kundërshtarëve, Lituania është një ekip jo i panjohur për Shqipërinë edhe pse kohët e fundit rrallë jemi ndeshur. Por baltikët së fundmi vijnë të trnoditur nga një humbje në shtëpi 0-2 ndaj Kazakistanit, dhe kjo duket se do të ndikojë tek sfida e nesërme në ”Air Albania Stadium”.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb