Pas hedhjes së shortit të Champions League, kanë dhënë komentet e para drejtuesit e skuadrave çerekfinaliste. Zëvendëspresidenti i nderit i Milanit, Franco Baresi, vlerësoi rivalin.

“Napoli është një kundërshtar shumë i vështirë, po kalon një vit të jashtëzakonshëm. Ata po luajnë shumë mirë, do të jenë ndeshje të hapura në të cilat do të kemi për të ngritur nivelin dhe për të bërë paraqitje të shkëlqyera. Për të vazhduar do të duhet më shumë. Megjithatë, Milani ka një histori dhe ne do të luftojmë deri në fund” – u shpreh Baresi.

Ndërsa Javier Zanetti, zëvendëspresident i Interit, nuk nënvlerësoi aspak Benfica-n. “Është gjithmonë e vështirë për t’u përballur me Benfica-n, po konfirmon në Champions League atë që bën në kampionatin portugez. Kundërshtari ka cilësi ekipore, por ne e dimë forcën tonë. Do të duhet përqendrim dhe forcë e madhe mendore, Simone Inzaghi dhe djemtë do ta përgatisin në mënyrën më të mirë të mundshme” – theksoi Zanneti.

Dueli më i fortë i çerekfinaleve të Champions League është ai mes Manchester Cityt dhe Bayern Munchen. Drejtorin sportiv i bavarezëve Hasan Salihamixhiç, e quajti magjepëse këtë përballje.

“Më pëlqen të luaj kundër skuadrave të mira. Lojtarët tanë janë shumë të përqendruar. Është një ndeshje e nivelit të lartë. Janë një kundërshtar i vështirë, më i forti për mendimin tim. Është një tjetër finale, pas Parisit. Do të shohim përsëri Pep Guardiolën. Mezi pres të jem atje” – pohoi ndër të tjera Salihamidzic.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb