Kometa ”Neowise” ose C/2020 F3 mund të shihet në qiell mbi qytetin sirian të Arihahut.

Në një fenomen të rrallë astronomik që ndodh vetëm çdo 5 000 deri në 7000 vjet, kometa ”Neowise” vjen aq afër Tokës, sa që mund të shihet me sy të lirë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: