Komisioneri për Emergjencën e Covid në Itali, Francesco Figliuolo tha se fushata e vaksinimit do të vazhdojë.

Ai nënvizoi se synimi është vaksinimi të kalojë kuotën 86% dhe të arrihet të vaksinohen 90% e popullatës mbi 12-vjeç.

“Falë fushatës së vaksinimit ne mund t’i rikthehemi normalitetit. Procesi i vaksinimit ka çuar në mbrojtjen e 46, 5 milionë italianëve , pra afërsisht 86% të popullsisë mbi 12-vjeç.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: