Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka uruar kryeministrin Edi Rama në marrjen e detyrën në mandatin e tretë qeverisës.

Me një postim në Twitter, ai shkruan se dialogu konstruktiv politik  është çelësi i forte i koordinimit për në Bashkimin Europian.

“Urime Edi Rama dhe qeveria e Shqipërisë në marrjen e detyrës. Pres me padurim të punoj me ju dhe pres që integrimet #EU dhe sundimi i ligjit të shfaqen në rendin e ditës. Dialogu konstruktiv politik është çelës i fortë koordinimi për në Bashkimin Europian”- shkruan Varhelyi

Oliver

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: