Komisioni i Reformës Zgjedhore ka miratuar sot kalendarin e punës, ndërkohë që gjatë takimit është diskutuar në lidhje me sistemin në zgjedhjet lokale.
Damian Gjiknuri, ka deklaruar se gjithçka varet nga komisioni i Reformës territoriale.

Ndërkohë bashkëkryetari Enkelejd Alibeaj, si përfaqësues i opozitës, ka deklaruar se ekziston hapësira për diskutimin e çështjeve të lidhura me sistemin në pushtetin lokal.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb