Nuk kanë munguar debatet, por as edhe ironitë në Komisionin për Punën Çështjet Sociale të Shëndetësisë.

Kryetarja e Komisionit Grida Duma dhe zëvendësministri i Infrastrukturës Ilir Bejtja, kanë diskutuar për aktin normativ për kompensimin e çmimeve, duke parashtruar argumente pro dhe kundër këtij akti.

Debati:

Grida Duma: Do të ishte mirë që çmimet që shkojnë 70% ë rimbursohen të parat

Bejtja: Kaq lekë kemi… Jemi fire

Grida Duma: Të mos bëjmë ironi tani

Bejtja: Me paketën që kemi besoj që ne do të vazhdojmë të mbështesim të gjithë konsumatorët për të gjithë periudhën e zgjatjes së krizës. Ne nuk dua të përkeqësojmë, por të përmirësojmë.

Grida Duma: Konsumatori duke paguar çmime të shtrenjta ka sjellë edhe 400 mln në buxhetin e shtetit

Bejtja: Asnjë efekt tjetër nuk ka ardhur…

Grida Duma: Unë flas që në këtë koshin e madh duhen çuar tek njerëzit

Bejtja: Nuk jam as unë kundra.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb