Ka nisur takimin Komisioni Hetimor për trajtimin e të dhënave të sistemit TIMS.

Kryetari i Komisionit Ervin Salianji, ka zbuluar propozimin në lidhje me marrjen në pyetje të dëshmitarëve.

Salianji shpjegoi se ky është propozimi i tij, dhe është vetëm nisja e hetimeve, jo përfundimi i tyre.

Propozimi:

Në datën 17 maj ora 11:00 Muhamet Rrumbullaku

Në orën 13:00 ish-drejtori i IT në polici Ervin Muça

Në orën 14:00 drejtori i sistemeve të Policisë Enri Ndoni

Në datën 27 maj ora 17:00 ish përgjegjsi i IT Ardit Muça

 

LISTA DHE ORA E THIRRJES SE DESHMITAREVE
Në orën 16:00 Ardi Veliu

Më 29 maj ora 17:00 Florian Sulejmani
Në orën 19:00 Zef Laska

Më 31 maj Neritan Nallbati dhe Dorian Tola
Në orën 13:00 Vlora Hyseni dhe në orën 14:00 Evina Gjana.

Datë 15.05.2024, ora 17:00

1. Ministri i Brendshëm, Z. Taulant Balla
2. Komisioneri për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale, Z. Besnik Dervishi

Datë 17.05.2024, ora 11:00

1. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Z. Muhamet Rrumbullaku
2. Ish Drejtor i Departamentit të IT në Policinë e Shtetit, Z. Ervin Muça
3. Drejtor i Sistemeve të Policisë në Policinë e Shtetit, Z. Enri Ndoni

Datë 27.05.2024, ora 17:00

1. Ish Përgjegjës i Sektorit IT në Policinë e Shtetit, Z. Ardit Muço
2. Ish-Drejtor i Agjencisë Mbikqyrjes Policore, Z. Ardi Veliu

Datë 29.05.2024, ora 17:00

1. Drejtor i Agjencisë së Mbikqyrjes Policore, Z. Florian Sulejmani
2. Drejtor i Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, Z. Saimir Boshnjaku
3. Drejtor i Burimeve Njerëzore në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Z. Zef Laska

Datë 31.05.2024, ora 11:00

1. Drejtor i Departamentit të Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit, Z. Neritan Nallbati
2. Ish Drejtor i Autoritetit Kombëtar të Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, Z. Dorian Tola
3. Drejtore e Shërbimit Informativ të Shtetit, znj. Vlora Hyseni
4. Drejtore e Krimit Kibernetik, në Policinë e Shtetit, znj. Ervina Gjana
5. Ish Drejtor i Sistemeve, në Policinë e Shtetit, Z. Besjan Tanuzi

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: