Një kompleks apartamentesh në Dubai është përfshirë nga flakët, duke lënë pas 16 persona të vdekur dhe duke plagosur nëntë të tjerë, sipas autoriteteve.

Zjarri përfshiu ndërtesën pesëkatëshe në zonën Al Murar të Dubait është gjithashtu shtëpia e tregjeve të tij të arit dhe erëzave, një atraksion i madh turistik në qytet.

Një deklaratë e qeverisë e botuar nga The National tregoi se problemet e sigurisë me pajisjet elektrike mund të kenë shkaktuar zjarrin, ndërsa një hetim më i hollësishëm do të kryhet për të zbuluar si nisi zjarri.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: