Anëtarët e audiencës në një koncert të grupit rus Кис-Киc (Kis-Kis) në Shën Petersburg të premten u panë duke brohoritur “F**k the war!” sipas një videoje të shpërndarë në internet, e cila u verifikua nga CNN.

Кис-Киc është një grup punk rock rus, i cili në të kaluarën ka ndarë pikëpamje kundër luftës në mediat e tyre sociale. Në fillim të këtij viti, grupi i shtyu të gjitha koncertet në mars për shkak të “parimeve morale”.

CNN ka kontaktuar me menaxhmentin e grupit për koment, por ende nuk ka marrë përgjigje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb