Konfirmohen 1,211 raste të reja me koronavirus në Greqi, ndërsa 12 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. EODY njoftoi sot se numri i përgjithshëm i rasteve është 35510 nga të cilat 55.2% e të prekurve janë burra.

114 pacientë aktualisht po trajtohen të intubuar, ndërkohë që 284 pacientë janë liruar nga spitali.

Ndërkohë numri i personave që kanë humbur betejën në total nga ky virus ka shkuar në 615.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: