Autoritetet greke njoftuan sot se rastet e reja të konfirmuara laboratorike të koronavirusit të regjistruara në 24 orët e fundit janë 1913 , nga të cilat 5 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 184,686.

Ndërkohë që numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 357, që nga fillimi i pandemisë, 1,299 pacientë janë larguar nga ICU. Pranimet e reja të pacientëve me Covid-19 në spitalet e territorit janë 304, ndërsa pranimi mesatar shtatë ditësh është 258 pacientë.

Gjithashtu EODY konfirmoi sot 28 vdekje të reja të pacientëve me COVID-19, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 6,371 vdekje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: