ATHINË

EODY njoftoi  për  204 raste të reja të koronavirusit në Greqi.

Ndërkohë që numri i përgjithshëm i rasteve  ka shkuar në 6381.

22  pacientë trajtohen të intubuar. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç.

136 pacientë janë larguar nga ICU.

Po sot janë  regjistruar edhe 5 vdekje të reja, duke shkuar në 221 numri i pacientëve të vdekur nga coronavirusi.

(d.xh// Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb