Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik konfirmoi sot 436 raste të reja me COVID-19, nga të cilat 20 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 152412. Ndërkohë që 286 pacientë po trajtohen të intubuar, 1070 pacientë të therë janë larguar nga ICU që nga fillimi i pandemisë.

Gjithashtu sot u konfirmuan edhe 25 vdekje të reja nga COVID-19, duke arritur kështu në 5671 vdekje në total në vend.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: