Janë konfirmuar 50 raste të reja me koronavirus në Greqi. Phea ka njoftuar se 25 nga rastet e reja janë identifikuar pas kontrolleve në portat hyrëse në vend.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 3672. 919. Aktualisht mësohet se 9 pacientë trajtohen të intubuar dhe 122 pacientë janë larguar nga spitali.

Fatmirësisht në 24 orët e fundit nuk raportohet për asnjë të vdekur.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: