Autoritetet greke njoftuan sot 508 raste të reja të koronavirusit në Greqi. Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 24450.

Gjithashtu mësohet se 81 pacientë trajtohen të intubuar ndërsa 255 pacientë janë liruar nga ICU.

Gjithashtu sot janë regjistruar 8 vdekje të tjera duke shkuar në 490 vdekje gjithsej në vend.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: