Janë konfirmuar gjashtë raste të reja me koronavirus në Delvinë.

Lajmi bëhet i ditur për “BalkanWeb” nga gazetari Enrik Mehmeti, i cili thekson se rastet e reja janë kontakte të rastit që rezultoi pozitivë një ditë më parë.

Rasti i djeshëm dyshohet se e ka marrë virusin nga dy kosovarë.

Ndërkohë, mes gjashtë rasteve që kanë rezultuar sot pozitivë, pas tamponëve, është edhe një punonjës i Policisë Bashkiake të Delvinës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb