Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik, EODY në Greqi, konfirmoi sot 671 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit COVID-19, nga të cilët 17 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 146688. Ndërkohë që 340 pacientë po trajtohen të intubuar, 1000 pacientë të tjerë janë larguar nga ICU që nga fillimi i pandemisë.

Njëherësh sot janë bërë publike edhe 25 vdekje të reja nga COVID-19, duke arritur në 5354 vdekje në total në vend.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: