Këngëtari Usher është artisti që do të kryesojë shfaqjen e pjesës së parë të Super Bowl LVIII.

Usher do të dalë në fushë në stadiumin Allegiant të Las Vegas gjatë shfaqjes së pjesës së parë të prezantuar nga Apple Music, sipas një njoftimi të Roc Nation dhe NFL të dielën.

Është një nder i jetës që më në fund të jap një performancë në Super Bowl. Mezi pres t’i sjell botës një shfaqje ndryshe nga çdo gjë tjetër që ata kanë parë nga unë më parë,” tha Usher në një deklaratë të dielën, duke shtuar, “Faleminderit fansave dhe të gjithëve që e bënë këtë mundësi të ndodhë. Do të shihemi së shpejti.

Këngëtari i ka performuar hitet R&B gjatë koncerteve në Las Vegas “Usher – My Way The Residency”. Që nga hyrja në skenën muzikore në vitin 1994 me albumin e tij debutues të vetëtitulluar “Usher”, ai ka shitur mbi 80 milionë disqe në mbarë botën dhe ka fituar tetë çmime Grammy.

  • foto galeri

Hitet e tij kryesore përfshijnë këngë të tilla si “U Got It Bad”, “U Don’t Have to Call” dhe “Nice & Slow”, ndër shumë të tjera.

Usher është shfaqur më parë në skenën e pjesës së parë të Super Bowl në vitin 2011 për të kënduar “OMG” me Black Eyed Peas, por shfaqja e 2024-ës do të jetë hera e tij e parë si artist kryesor.

Performanca e pjesës së parë të Rihanna-s në vitin 2023 u bë shfaqja më e shikuar e pjesës së parë të të gjitha kohërave. Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige dhe Kendrick Lamar kryesuan shfaqjen e pjesës së parë të Super Bowl LVI në vitin 2022.

Super Bowl do të transmetohet në CBS më 11 shkurt 2024.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb