Një tjetër kryebashkiak i dalë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, në të cilat mori pjesë vetëm Partia Socialiste, është konfirmuar në detyrë. Mësohet se gjykata i ka dhënë “dritën jeshile” kryebashkiakut të Fierit, Armando Subashi.

Subashi garoi i vetëm në zgjedhjet e 30 qershorit, duke fituar kështu mandatin e dytë për Bashkinë e Fierit. Ndërkohë, gjykata ka konfirmuar në detyrë edhe disa kryebashkiakë të tjerë të 30 qershorit, mes të cilëve edhe atë të Librazhdit, Kastriot Gurra.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb