ATHINË

Një grua 81-vjecare që jetonte në shtëëpinë e pleqve “Agia Kyriaki” në Asvestochori në Selanik, që u testua pozitive me koronavirus, ka humbur jetën në ICU të AHEPA, pasditen e së premtes.

Me këtë rast, numri i të vdekurve për shkak të virusit ka shkuar në 223.

Greqia është tjetër shtet, që ka numë të konsiderueshëm të të infektuarve nga Covid-19.

Më shumë e prekur nga koronavirusi është Athina dhe më tej qytete të tjera të vendit fqinj.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb